CategoriesPorady

Jakie warzywa lubią dzieci? – Czyli projekt WA(RZ)NIAKI

Warzywa, które lubią dzieci
Jakie warzywa lubią dzieci? Takie, do których jedzenia zachęcają je ich rodzice! Często spotykamy się z opiniami, że dzieci nie chcą jeść warzyw, a przecież to właśnie one podane w odpowiedni sposób, powinny lądować na talerzach dzieci codziennie. Właśnie na ten problem zwraca uwagę Bogna Lange-Szczepaniak, dietetyczka z bloga Saluvita. Niedawno Bogna wpadła na pomysł, aby stworzyć Projekt WA(RZ)NIAKI, który ma być podpowiedzią dla rodziców, jak zachęcić dzieci do jedzenia warzyw. 


.
Jakie warzywa lubią dzieci?
 

Jakie warzywa lubią Wasze dzieci? Jeżeli nie wiecie, lub w Waszej codziennej diecie jest ich ciągle za mało, zobaczcie, co przygotowała  dla Was Bogna! 

 

Dlaczego WA(RZ)NIAKI?

.

Warzywa i owoce powinny stanowić podstawę naszego stylu odżywiania. W związku z tym są najważniejszym składnikiem naszej diety. Stąd nazwa WA(RZ)NIAKI. Jako praktykujący dietetyk, widzę, jak ogromny problem mają dzieciaki z jedzeniem warzyw i owoców. Jako mama wiem, że rodzice często mają problem z proponowaniem dzieciom warzyw i w wielu przypadkach spotykają się z odmową i niechęcią.

.
Jakie warzywa lubią dzieci?
.

Dla kogo jest ten projekt? 

.

Chciałabym, aby wszyscy mogli wyciągnąć coś dla siebie z projektu. W końcu tematyka odżywiania dotyczy nas wszystkich. 

.

  • Myślę, że projekt dostarczy sporo wiedzy młodym rodzicom, którzy są  początku drogi związanej z odżywianiem swoich dzieci. Wbrew pozorom rozszerzanie diety to nie taka prosta sprawa. Szczególnie w czasach, gdy jesteśmy wręcz bombardowani reklamami produktów dla niemowląt i dzieci. Wiek przedszkolny i szkolny to czas, w którym presja rówieśników  jest ogromna, więc w tym czasie warto, aby dziecko wynosiło dobre nawyki żywieniowe z domu.
  • Warto wspierać rodziców, żeby mieli potwierdzenie, że karmią swoje dzieci dobrze. Jeśli rodzice będą mieli podstawową wiedzę na temat odżywiania i nawyków żywieniowych, będą bardziej pewni swoich wyborów. Będą także umieli spojrzeć krytycznie na reklamy żywości czy rady osób trzecich, z którymi się nie zgadzają.

.
Jakie warzywa lubią dzieci?
 
.

Na czym polega akcja? 

.

Projekt będzie działał na różnych płaszczyznach: 

.

  • Poza podstawową wiedzą na temat warzyw, owoców i ich rolą w naszym żywieniu, będą także wywiady z inspirującymi mamami, które przeszły przez rozszerzanie diety i w mojej opinii zrobiły to świetnie.
  • Znajdą się także przykładowe jadłospisy dla całej rodziny oraz cykl „Co je dietetyk?”.
  • Postaram się także rzucić nieco światła na nasze wybory konsumenckie, a także będę się dzieliła z czytelnikami moim zdaniem na temat odżywiania w cotygodniowych felietonach.
  • Chciałbym, w ramach projektu, prowadzić warsztaty dla najmłodszych a także przygotować większą niespodziankę dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.

.

Jakie warzywa lubią dzieci?
Bogna przygotowuje informacje tak, by można było je łatwo zapamiętać

.

Dla nas warzywa to podstawa diety, a w naszym gospodarstwie w Poznaniu znajdziecie ich mnóstwo! Wszystkie świeże, pachnące i czekające na to, żeby zerwać je z krzaczka prosto na talerz!

.

Bogna zachęca do tego, by ramach projektu WA(RZ)NIAKI – WARZYWA, OWOCE I DZIECIAKI pochwalić się jak Wy i Wasze dzieci jecie warzywa i owoce. Możecie oznaczać się hashtagiem  #warzniaki na Instagramie i Facebooku. Niech inni widzą, że jest to możliwe!

Możecie także podsyłać Bognie informacje, o jakich tematach chcielibyście poczytać lub z jakimi problemami żywieniowymi zmagają się Wasze dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *