CategoriesNowości Warzywa

Brokuły zaskakują po raz kolejny

brokuły na desce do krojenia

Tylko tydzień temu wyczekiwaliśmy na brokuły… a one już są!

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak wyglądałby świat bez brokułów? No dobrze, być może to pytanie nie jest na liście Twoich codziennych rozważań, ale jeśli nie myślałeś o tym do tej pory, być może powinieneś. Brokuły to nie tylko smaczne i zdrowe warzywo, ale także bohater niezwykle fascynującej historii. A co najważniejsze – brokuły, na które czekaliśmy, są już dostępne!

Historia brokułów, czyli jak to się wszystko zaczęło

Brokuły, tak jak wiele innych warzyw, mają swoje korzenie… gdzieś. W tym przypadku, pochodzą z dzikiego gatunku kapusty, który był hodowany na terenie dzisiejszej Włochy już w VI wieku p.n.e. Tak, dobrze czytasz. Brokuły są tak stare jak niektóre z najstarszych cywilizacji!

Wielu z nas zna brokuły jako „te małe zielone drzewka”, ale czy wiesz, że te „drzewka” były kiedyś uważane za delikates wśród rzymskiej szlachty? Cesarz Neron rzekomo je uwielbiał i jadł je podczas wykwintnych uczt.

Brokuły na przestrzeni wieków

Brokuły, jak wiele innych warzyw, przetrwały wiele zmian na przestrzeni wieków. Przybyły do Ameryki dopiero w XVIII wieku, dzięki Włochom, którzy wyemigrowali do Nowego Świata. W XX wieku brokuły zaczęły być masowo uprawiane w Stanach Zjednoczonych, gdzie stały się jednym z ulubionych warzyw. Na szczęście dla nas, brokuły również dotarły do Polski, gdzie są uprawiane z miłością i pasją przez Ogrodnictwo z Tradycjami.

Ciekawostki o brokułach

  • Brokuły są spokrewnione z kalafiorami, brukselką i kapustą. Są częścią dużej rodziny roślin zwanej krzyżowe (Brassicaceae).
  • Te „małe zielone drzewka” są prawdziwymi bombami witaminowymi. Są bogate w witaminy C, K, A, a także błonnik, potas i białko.
  • Brokuły mają więcej witaminy C niż pomarańcze! Jedna szklanka surowych brokułów dostarcza 135% dziennej wartości witaminy C.
  • Chociaż brokuły są najbardziej znane ze swojej zielonej barwy, istnieją również odmiany fioletowe i żółte. Tak, dobrze czytasz. Fioletowe brokuły!

Nasz brokułowy bohater

Może nie wszyscy wiedzą, ale brokuły są prawdziwymi bohaterami w naszym Ogrodnictwie z Tradycjami. Uprawiamy je z miłością i szacunkiem, dbając o każdy szczegół, od nasion do dorosłej rośliny. I co najważniejsze, nasze brokuły są 100% naturalne, bez użycia nawozów chemicznych.

Wiemy, że nasze brokuły są nieco wcześniej niż zapowiadaliśmy, ale jak mówi stare przysłowie: „Co ma wisieć, nie utonie”. Więc już teraz zapraszamy do naszego sklepu internetowego, gdzie możesz je zamówić bezpośrednio do swojego domu.

Pamiętaj, że dostawa do domu jest darmowa dla zamówień powyżej 50 zł na obszarze Poznania i okolic. Więc nie czekaj, zamów swoje brokuły już dzisiaj i poczuj smak świeżych, lokalnie uprawianych warzyw!

Podsumowanie

Brokuły to niesamowite warzywo, które ma wiele do zaoferowania. Są zdrowe, smaczne i pełne historii. A teraz, dzięki naszemu Ogrodnictwu z Tradycjami, są dostępne wcześniej niż się spodziewaliśmy. Czy jest coś lepszego niż świeże, lokalnie uprawiane brokuły? My nie sądzimy.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego pod adresem ogrodnictwoztradycjami.pl/sklep i zamówienia swojego zestawu brokułów już dzisiaj. Nie przegap tej wyjątkowej okazji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *